Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaHaberGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Son Mesajlar !
Konu Yazan GöndermeTarihi
Paz Tem. 31, 2011 7:55 pm
Paz Tem. 31, 2011 1:58 pm
Salı Tem. 28, 2009 12:35 am
Çarş. Mart 11, 2009 7:05 pm
Ptsi Ara. 15, 2008 12:53 pm

seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum ..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
duygu
Moderatör
Moderatör
duygu

Yaş : 32 Kayıt tarihi : 17/10/08 Mesaj Sayısı : 543 Nerden : BeLLi BeLiRsiZ Tam SekLi TaRiFsiZ BiR YeR ! . Lakap : satanist :P
REP
REP:
seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Left_bar_bleue90/100seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Empty_bar_bleue  (90/100)

seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Vide
MesajKonu: seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 8:45 pm

Kendimizi tanıdıkça öteki dediğimiz yabancıya yakınlaşır ruhumuz. Hayatta var oluşumuzu sürdürebilmemizin en önemli başarılarından biri, dışımızdan akan seslere ve görüntülere aynı netlikle yaklaşabilme yeteneğimizi geliştirebilmemizdir. Ötekine baktıkça ne kadar farklı olduğumuzu ve yine ötekine baktıkça ne kadar aynı olduğumuzu anlama yeteneğimizdir bizi insan yapan. Çünkü tek olduğunu bilmek ve çok olduğunu unutmamak evrenin sunduğu sihirli bir oyundur.

Bu oyunu oynarken sembollere ihtiyaç duyan insan harfleri hecelere, heceleri kelimelere, kelimeleri de cümlelere yansıtarak anlatmaya başlamış içinin yankılarını. Gün gelmiş ve cümleler bitince iç sesin dinginliği sarmış evreni insan ötekine anlatamadıkları yazmaya başlamış. Tıpkı benim gibi…

Beynimin kıvrımlarında dönen heceler yan yana gelip bir anlam ifade ederken “gitmek” kelimesini yüklendi ruhum. “Gitmek ama niye, nereye?” diye nili -çivit rengi mavinin parlak bir tonu- bir renk belirdi içimde. Aslolan gitmek değil gidebilmektir. Kendi iç yolculuğunda gitmek, aşkın içinden geçip dünyanın içinden gitmek. Gitmek bir keşiftir aslında. Yinede seyyah gittiği, gidebildiği yere -yükü ne kadar ağır olursa olsun- kendini taşıdığını ve kendi iç yolculuğunda beyninin ve gönlünün kapılarını açamadığı müddetçe sadece gitmek eylemini yapmış olmakla kalacağını bilir. Kendi keşfini tamamlamaya çalışan ve yolculuğunu sürdüren insan ötekini keşfeder. Kendinizi keşfedemediyseniz ötekini keşfetmeniz sirke tadında bir haz bırakır damağınızda.

Kelimelerin bana hibe ettiği en güzel hediye gitmek istediğimde gitmemdir. Bugün gitmek istiyorum… Kelimeler ya da yollar beni nereye götürürse oraya… Nar ekşisi hayatlardan, yapaylaşmış dostluklardan, asaletini yitirmiş aşklardan çıkıp gitmek istiyorum. İçimde duyduğum bu acı biliyorum ki bir kambur gibi benimle beraber gelecek, ama olsun ben yeni hayatlar tanımak, yeni yüzler görmek, hiç bilmediğim dillerini anlamadığım insanlarla iletişim kurmaya çalışmak… Başka yerlerde başka acılar duymak, dirilmek, delirmek, şaşırmak, aslolmak, hasret çekmek, yalnız kalmak… En çokta yalnız kalmak için, yalnızlığın içinde kendi keşfimi sürdürmek için gitmek istiyorum.

Kendi iç yolculuğunuzda gidebildiğiniz yere kadar gitmeniz dileğiyle…
http://www.yalinonline.com/yforum/
ZeL
Admin
Admin
ZeL

Yaş : 32 Kayıt tarihi : 10/10/08 Mesaj Sayısı : 863 Nerden : İstanbul/Küçükyalı Lakap : ZeLPropertiesman
REP
REP:
seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Left_bar_bleue99/100seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Empty_bar_bleue  (99/100)

MesajKonu: Geri: seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 9:35 pm

saol paylaşım için

ellerine sağlık !
https://lost.forum.st
_lost_
Moderatör
Moderatör
_lost_

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 13/10/08 Mesaj Sayısı : 429 Nerden : Konya Lakap : ***gece yıldızı***
REP
REP:
seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Left_bar_bleue75/100seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Empty_bar_bleue  (75/100)

MesajKonu: Geri: seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 9:40 pm

Saol
http://LostFanClubTr.com
duygu
Moderatör
Moderatör
duygu

Yaş : 32 Kayıt tarihi : 17/10/08 Mesaj Sayısı : 543 Nerden : BeLLi BeLiRsiZ Tam SekLi TaRiFsiZ BiR YeR ! . Lakap : satanist :P
REP
REP:
seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Left_bar_bleue90/100seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Empty_bar_bleue  (90/100)

MesajKonu: Geri: seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum .. Icon_minitimePaz Kas. 16, 2008 12:26 am

rica ederim
http://www.yalinonline.com/yforum/

seni sevdikçe kendimden uzaklasıyorum ..

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası